این مطلب توسط در تاریخ ۰۲/۰۸/۱۳۹۵ نوشته شده است. دسته بندی : اخبار ایران, بین المللی, جشنواره

فیلم کوتاه «سکوت» با کسب جایزه جشنواره فیلم «همپتون» آمریکا واجد شرایط حضور در شاخه فیلم کوتاه اسکار شد.

به گزارش ایسنا، فیلم «سکوت» به کارگردانی مشترک علی عسگری و فرنوش صمدی جایزه 500 دلاری بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره فیلم «همپتون» آمریکا را از آن خود کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم «همپتون» آمریکا یکی از جشنواره‌های مورد تائید آکادمی اسکار است و فیلمی که بتواند جایزه بهترین فیلم کوتاه این رویداد سینمایی را از آن خود کند، فرصت رقابت در شاخه “بهترین فیلم کوتاه اسکار” را خواهد یافت.

در سال‌های گذشته برندگان بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم «همپتون» حضور موثری در جشنواره‌ها و جوایز سینمایی داشته‌اند که از آن جمله می‌توان به دو فیلم «جشن» و «تماس تلفنی» اشاره کرد که جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه را نیز به خود اختصاص دادند، همچنین فیلم‌های «تصویر بزرگ تر»،‌ «چراغ کره‌ای»، «یک اسب بگیر»،‌ «مرد کاغذی»، «اسد» و «عاشق» پس از کسب جایزه جشنواره «همپتون» به فهرست پنج نامرد نهایی شاخه بهترین فیلم کوتاه اسکار راه یافتند.

فیلم کوتاه «سکوت»پیش از این در بخش مسابقه جشنواره کن و لندن و چندین جشنواره معتبر دیگر حضور داشته و همچنین برنده جوایزی از جمله بهترین کارگردانی جشن خانه سینما شده و پیش بینی می‌شود که شانس حضور در جمع ٥ فیلم نهایی اسکار را داشته باشد.

این فیلم به زبان‌های کردی، انگلیسی و ایتالیایی ساخته شده و در خلاصه داستان آن آمده است: فاطیما باید خبری که از دکتر شنیده برای مادرش ترجمه کند ولی او به جای این کار سکوت اختیار می‌کند. «ولنتینا کارنلوتی» و «فاطیما الاکس»  بازیگران فیلم کوتاه «سکوت» هستند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *