این مطلب توسط در تاریخ ۲۹/۰۷/۱۳۹۵ نوشته شده است. دسته بندی : اخبار ایران, اخبار کتاب

به نقل از روابط عمومی کتاب‌های طوطی (انتشارات فاطمی) «قصه‌های من و بابام» در ایران به چاپ پنجاهم رسید. براین اساس و با توافق ناشر آلمانی (زودفرلاگ) این کتاب اکنون در قالبی متفاوت به دست مخاطبان کودک و نوجوان و دوستداران این کتاب رسیده است.

«قصه‌های من و بابام» که نام اصلی آن «پدر و پسر» است، نخستین‌بار بین سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۳۷ در ۱۵۷ قسمت در یکی از مجلات برلین به چاپ رسید. این کتاب اوایل دهه 60 به ایران آمد و ایرج جهانشاهی با توجه به دانش پایه و نیازهای کودکان کشور اقدام به بازپرداخت و نوشتن داستان‌های این کتاب تصویری کرد. از آن سال تاکنون کتاب‌های «بابای خوب من»، «شوخی‌ها و مهربانی‌ها» و «لبخندماه» از پرفروش‌ترین کتاب‌‌های کشور بوده‌اند.

این کتاب از سال‌ها پیش فرصتی ویژه برای خردسالان و کودکانی تلقی می‌شد که دسترسی آن‌ها به کتاب‌های تصویری محدود بود. ایرج جهانشاهی با نیازسنجی مدبرانه خود، فرصت تصویرخوانی و کتابخوانی برای کودکان را فراهم آورد تا آنجا که همچنان کودکان نسل‌های قبل «قصه‌های من و بابام» را یکی از آثار ادبی تاثیرگذار می‌دانند.

انتشارات فاطمی از چندی پیش اعلام کرده بود که این اثر به‌زودی رنگی خواهد شد. در پی این خبر از هفته گذشته تصاویر سیاه و سفید «پدر و پسر» جای خود را به تصاویری رنگی دادند و ۱۵۰ داستان از این دو قهرمان با چهره‌ای جدید به دست مخاطبان امروزی رسیدند.

بدیهی است که چیدمان این کتاب‌ها تغییر نکرده و تنها تصاویر و جلد آن لباس رنگی به تن کرده‌اند. مدیر هنری و طراح گرافیک این اثر، کیانوش غریب‌پور بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *