بیاموزید برای شروع ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

بیاموزید برای شروع ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه ویژگی های عالی و استحکام ورق گالوانیزه باعث شده است که محصولات

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

بیاموزید برای شروع ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

ویژگی های عالی و استحکام ورق گالوانیزه باعث شده است که محصولات ساخته شده از ورق گالوانیزه، در برابر مواد شیمیایی، رطوبت، آب، زنگ زدگی و خوردگی مقاومت بالایی داشته و از دوام طولانی مدتی برخوردار باشند، به همین دلیل علاوه بر اینکه به همین دلایل، محبوب ترند، به صرفه تر نیز می باشند. ورق گالوانیزه به دلیل اینکه بر پایه ورق نورد سرد تولید میشود، دارای محدوده سایز یا ضخامت پایینتری نسبت به سایر ورقهای فولادی، ازجمله ورق سیاه، است. یکی از پر فروش ترین انواع شیت های گالوانیزه ورق هایی با اندازه و اصطلاح 6 متری می باشد که مقاومت بالاتری به نسبت دیگر شیت ها با سایر ابعاد در بازار فروش دارد. کاربردهای این شیت ها بسیار متنوع هستند و ما تنها چند مورد از آن ها را بیان می کنیم تا با گستردگی استفاده از این فلزات آشنا شوید. این ورقها با آهن یا فولاد پوشش داده شدهاند و برای مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت با روشهایی که به آن اشاره شد پوشش داده میشوند. کاربرد دیگر بستهای فلزی را میتوانیم در صنایع دیگر ببینیم که در لوله های بزرگی که در کارخانه ها وجود دارد از بستهای فلزی سایز بزرگتر استفاده میکنند یا به عنوان مثال لوله های پهن و بزرگ در صنعت کشاورزی که برای آبیاری زمین های کشاورزی استفاده میشود توسط بستهای فلزی به یکدیگر چفت شده و محکم میشوند تا بر اثر فشار آب شلنگها یا لوله های پهن و بزرگ از هم جدا نشوند.  Art icle was c​re​ated ᠎by G SA Content G᠎ener᠎ator Dem​over sion᠎.

این تنوع در گریدها و کاربرد از تفاوت در استاندارد مورداستفاده برای ساخت آنها ناشی میشود. البته موارد استفاده از این ورق بسته به نوع و نحوه عرضه آنها نیز متفاوت است. از این روش برای گالوانیزه کردن محصولات خود استفاده می نمایند. گالوانیزاسیون یا روی اندود کردن، مقاومت ورق های فولادی را در برابر زنگ زدگی و خوردگی های احتمالی افزایش می دهد. وزن هر متر مربع شیت گالوانیزه برای شرکت های مختلف تولید کننده متفاوت است از طرف دیگر هر چه ضخامت این شیت ها بیشتر شود وزن یک متر مربع از آن نیز بیشتر می شود. از سوی دیگر وزن و ابعاد ورق های گالوانیزه نیز به طور مستقیم بر قیمت این مقاطع اثر می گذارند. به طور مثال شیت های گالوانیزه 6 متری بسیار کاربرد داشته و هنگامی که میزان تقاضا برای یک محصول افزایش یابد، نرخ آن نیز افزایش می یابد. ورق سیاه معمولی برای استفاده در ساختمان سازی و ساخت سوله به کار می رود. این نوع ورق برای تولید جعبهها، بستههای فلزی و سایر محصولات بستهبندی استفاده میشود. با وجود اینکه گالوانیزه کردن نسبت به سایر روش های ایجاد خاصیت ضد زنگ قیمت مناسب تری دارد، اما قیمت این ورق نسبت به ورق روغنی یا ورق سیاه بالاتر است.

این بدان معنی است که علاوه بر اینکه در برابر زنگزدن مقاومت دارند، از آسیبهای زمان حمل و نقل نیز در امان هستند. گلخانههای متصل به هم معمولاً هزینههای ساخت و گرمایش کمتری داشته و دسترسی آسانتری دارند، اما گیاهان نور کمتری دریافت میکنند. کنترل این سیستم بسیار سادهتر از دیگر تجهیزات سرمایش و گرمایش است و هزینه کمتری را دربردارد. کلکتورها با استفاده از این صفحات جاذب قدرتمند، عملکرد بسیار خوبی بهویژه در زمستانها و شرایط ابری دارند. ارتفاع قدمت بسیار : درصورتی که ورقهای گالوانیزه در فضاهایی که تراز خوردگی بالایی دارا هستند آیتم استعمال قرار گیرند. شرکت آهن اینفو مرجع قیمت گذاری ورق های فولادی با داشتن مجموعه ای از تولیدکنندگان تراز اول و با کیفیت ورق گالوانیزه در کشور آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه خرید و فروش ورق گالوانیزه با ارائه امکاناتی همچون مشاوره تخصصی رایگان و پذیرفتن انواع خدمات بر روی ورق گالوانیزه مختلف از جمله رول، شیت، فابریک و برش خورده ، عملیات های فرمینگ ،محاسبه حجم ورق گالوانیزه مشتری ، اطلاع دقیقا از قیمت ورق گالوانیزه به صورت تضمین شده، بازرسی و نظارت کیفی آماده خدمت رسانی به همراهان عزیز آهن اینفو می باشد. با این وجود قیمت روز ورق گالوانیزه پایین تر از نوع رنگی در نظر گرفته می شوند؛ زیرا علاوه بر مراحل مربوط به نورد گرم، طی چندین مرحله رنگ آمیزی تولید خواهند شد.

ورق سفید، در واقع نوعی ورق گالوانیزه به رنگ سفید است. وررق سفید، در برابر انواع آلاینده های صنعتی، مواد شیمیایی و خورنده، شرایط نامساعد و رطوبت مقاومت بالایی دارد. قیمت ورق سفید، مانند ورق گالوانیزه، بر اساس ضخامت، سایز و کارخانه تولید کننده آن متفاوت خواهد بود. به علت ظاهر زیبا و مقاوم ورق سفید از این ورقه های برای ساخت نماهای ظاهری ساختمان ها استفاده می شود که موجب ظاهر تمیز، زیبا و ساده آن ها می شود که هم چهره روشن تری به نمای شهری می بخشد و هم جلوه ای مدرن به سازه ها می دهد. روی اندود کردن سطح ورق روغنی باعث می شود ورق ها در مقابل خوردگی و زنگ زدن محافظت گردند. ورق اسید شویی: با پاک کردن روغن از ورق سیاه توسط اسید کلریدریک، ورق اسیدشویی تولید میشود. او نام این فرآیند را با توجه به تاثیراتی که از تحقیقات دانشمند ایتالیایی، لوییجی گالوانی گرفت بود، گالوانیزه کردن (Galvanizing) گذاشت. گاهی ممکن است زنگ زدگیهای عمیق و سنگین را ممکن است نتوان به راحتی با روش اسیدشویی برطرف کرد، به همین دلیل ممکن است، لازم باشد از سایر روشهای مکانیکی (سندبلاست و سمباده) به منظور تمیز کردن سطح قبل از اسیدشویی استفاده کرد.

ورق گالوانیزه 0.5 بلند رول فولاد مبارکه اصفهان در صنایع گریتینگ ، خودروسازی ، کانال های آب و هوا ، سقف های شیروانی ، صنعت ساختمان و سایر صنایع هر جا که مشکل خوردگی ورق فولادی سیاه مطرح باشد ، کاربرد دارد . ورق روغنی که ماحصل تولید به شیوه تحت فشار و کششی نورد سرد است برای تولید ورق گالوانیزه کاربرد دارد. برای مثال قیمت ورق گالوانیزه سقفی با قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر که برای تولید بدنه لوازم خانگی مورد استفاده قرار میگیرد، به دلیل تفاوت وزنی و با توجه به ویژگیهای ساختاری آن، تفاوت دارد. تفاوت این محصول و ورق فلزی معمولی در این فرایند است و باعث مقاومت برابر زنگ زدن و خوردگی میگردد. شیوه تولید این نوع از ورقه های فلزی باعث می شود که ظاهر سفید این ورق درخشش خاصی داشته باشد و به همین دلیل خرید ورق سفید بیشتر برای نمای ساختمان درمانگاه ها و بیمارستان ها انجام می شود. ورق سیاه بر اساس روش تولید به دو نوع در عرصه صنعت عرضه می شود. بر حسب نوع کاربری و میزان مقاومت انتظاری از ورق، مقدار وزن در متر مربع و ضخامت پوشش کوتینگ ورق متفاوت خواهد بود.

استاندارد تولید ورق گالوانیزه اصفهان JIS G3302 و گرید پوشش با Zinc از 90 تا 275 می باشد که دارای مقدار وزن پوشش از 30 تا 94 گرم بر متر مربع می باشد . فروش ورق گالوانیزه از سوی کارخانجات یک سهمیه خاصی برای تولید کنندگان داشته و برای خرید مقدار بیشتر باید از مرجع های پخش و قیمت گذاری خصوصی مانند آهن اینفو کمک بگیرید. قیمت شیت های گالوانیزه اصفهان و تمامی کارخانجات تولید کننده این محصولات به صورت روزانه در وب سایت آهن اینفو به روز شده و امکان دسترسی مشتریان را راحت تر کرده است. همچنین بخش پشتیبانی نیز قیمت ورق گالوانیزه 1 میل را در اختیار مشتریان قرار میدهد. همچنین گالوانیزه کردن از دیگر روشهای محافظتی به صرفهتر است. متخصصان برای حل این مساله، روشهای مختلفی دارند که یکی از بهترین آنها، رویاندود کردن محصولات فولادی است که با نام گالوانیزه کردن شناخته میشود. نرخ این محصول جدا از عرض آن که ثابت است، بسته به پوشش روی و دیگر عوامل اثرگذار بر نرخ محصولات گالوانیزه داشته و بیشتر به صورت کیلویی محاسبه می شود. خرید ورق سیاه برای تانکرسازی و ساختمان سازی، خرید ورق سفید برای ساخت نمای ساختمان ها و خرید ورق گالوانیزه برای تولید محصولات مقاوم و ضد زنگ انجام می شود.

ورق گالوانیزه، مقاوم ترین نوع ورق فلزی است. بر اساس شیوه صنعتی استفاده شده برای تولید ورق گالوانیزه، دو نوع از این ورق فلزی در بازار موجود است. سپس روی با آهن موجود در فولاد ذوب شده و یک پوشش با دوام ایجاد میکند که پوسته پوسته نمیشود. هزینه ها حمل آن پایین است و در اقلب بنگاه ها و برش کاری ها موجود می باشد. بر اساس وزن هر متر مربع می توان نرخ آن را به صورت کیلویی محاسبه کرد. میزان مقاومت پوشش گالوانیزه متناسب با ضخامت آن است. با این وجود نرخ محصولات گالوانیزه به صورت روزانه و لحظه ای در وب سایت آهن اینفو بارگذاری می شود. این ورق در دونوع پوشش گل ریز و گل درشت تولید می گردد . گالوانیزاسیون، یکی از بزرگ ترین ضعف های فولاد را که مقاومت کم در برابر خوردگی است، جبران می کند؛ گالوانیزاسیون با روش هایی مانند شیوه حرارتی، گالوانیلینگ یا پیشگالوانیزه انجام می شود و هر کدام از این روش ها، کاربرد و خاصیت خود را دارند. یکی از انواع محصولات گالوانیزه که با استفاده از دستگاه های رول فرمینگ تولید می شود، شیت شیروانی رنگی است که کاربردهای زیادی را به خصوص در صنعت ساخت و ساز به خود اختصاص می دهد و به تنهایی انواع مختلفی دارد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن